Jesienna deratyzacja

Jesienna deratyzacja

Obowiązkowa jesienna deratyzacja ” czyste miasto” bez gryzoni

Każdego roku, w największych miastach w Polsce przeprowadzana jest obowiązkowa deratyzacja. Te działania mają na celu kontrolę, monitoring oraz usuwanie zagrożenia związanego z pojawianiem się zbyt dużej ilości gryzoni w miastach. Szczególnie w obliczu panującej pandemii COVID-19 działania zwalczające gryzonie mają sens i powinny być realizowane.

Przeprowadzanie akcji deratyzacyjnych

Szczegółowy harmonogram deratyzacji oraz obowiązek jej przeprowadzenia określają przepisy ustanowione w gminach i miastach.

Jednorazowe działania nie wystarczą, dlatego akcje deratyzacyjne prowadzone są zazwyczaj dwa, trzy razy w roku:

  • na wiosnę
  • latem
  • jesienią

Akcje deratyzacyjne mają na celu ograniczenie populacji gryzoni w mieście. Obecność szkodników zagraża bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców oraz przyczynia się do rozprzestrzeniania groźnych chorób. Wpływa również na wizerunek miasta.

Odszczurzanie dotyczy wszystkich zarządców i właścicieli nieruchomości, którzy mają obowiązek rozłożenia pułapek i utrzymywania ich we właściwym stanie do czasu zakończenia odszczurzania.

Obowiązkowa deratyzacja dotyczy również firm – właścicieli obiektów przemysłowych, biurowych, czy handlowych. Deratyzacja dla firm wymaga fachowej oceny obiektów oraz wiedzy odnośnie biologii szkodników i bezpiecznych metod ich zwalczania. Przy zabiegach deratyzacyjnych dla firm warto skorzystać z usług profesjonalistów.

Każdy z nas ma wpływ na zachowanie czystości swojego miasta

Działania Administracji w usuwaniu gryzoni, będą skuteczne tylko we współpracy z przedsiębiorcami, zarządcami nieruchomości i mieszkańcami w zakresie dbania o czystość miejsc, w których żyją, spożywają posiłki oraz których wspólnie użytkują.

Zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, właściciele sklepów i lokali gastronomicznych powinni przestrzegać i dopilnować kilku ważnych aspektów czystości.

Analizując poszczególne działania, dochodzimy do wniosku, że tak naprawdę wszyscy mamy realny wpływ na czystość naszych miast. A co za tym idzie większe bezpieczeństwo sanitarne. W związku z tym, każdy z mieszkańców, powinien zwracać uwagę na kluczowe elementy higieny budynków, ulic czy działek. Tylko dzięki wspólnym działaniom możliwa będzie skuteczna walka ze wzrostem szkodników w miastach.

Share this post

Dodaj komentarz