Tel: 668 738 354    email: biuro@deratyzacjakrakow.pl

firma usługowa - Helena Przeklasa

Dezynfekcja i deratyzacja - Zwalczanie szkodników

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:


Kraków jest jednym z najbardziej zaszczurzonych miast w Polsce, dlatego usługi deratyzacyjne mogą nieoczekiwanie okazać niezbędne w każdej restauracji, hotelu lub nawet domu. Na każdego mieszkańca Krakowa przypadają aż trzy szczury, dlatego zwalczanie szkodników wymaga najskuteczniejszych środków. Mimo utrzymywania czystości we wnętrzach mogą pojawiać się również insekty czy pluskwy.


Usługi deratyzacyjne – jak to robimy?

deratyzacja-krakow

Szczury wykazują się niezwykle wysoką inteligencją, dlatego metody walki z nimi wymagają dobrej znajomości ich natury oraz zachowania. W zależności od liczebności gryzoni, a także miejsca, w którym sprawiają problemy, możemy zastosować kilka metod walki ze szczurami. Sposobami na pozbycie się uciążliwych i niebezpiecznych gryzoni są:

  • wykładanie trutki na szczury,
  • montaż stacji deratyzacyjnych,
  • rozstawianie chwytaczy gryzoni,
  • używanie pułapek lepowych,
  • stosowanie środków chemicznych,
  • wypędzanie czynnikami odstraszającymi (np. hałasem).

 

Celem deratyzacji jest również zabezpieczenie miejsca, by gryzonie nie zasiedliły go ponownie. Działania deratyzacyjne mają na celu pozbycie się także myszy, nornic czy kretów.

 

Dezynfekcja

dezynfekcja Kraków

Dezynfekcja jest zabiegiem odkażającym, którego celem jest zapobieganie szkodliwym działaniom bakterii i wirusów (tzw. mikroorganizmy) poprzez ich zniszczenie. Dezynfekcje wykonujemy zazwyczaj w pomieszczeniach, które zostały zalane wodą, w miejscach w których przebywały ciężko chore osoby, w mało uczęszczanych pomieszczeniach jak piwnice, strychy, czy też w miejscach po ptakach, które mogły przenieść swoje groźne zarazki. 

Unieszkodliwienie bakterii i wirusów oraz utrzymanie sterylności jest szczególnie ważne w miejscach takich jak szpitale, baseny czy kuchnie, Dlatego przed oddaniem ich do użytku, warto skorzystać z naszych usług, by nie sprawiać niebezpieczeństwa dla pacjentów, klientów czy gości, a także spełnić wszystkie wymogi sanepidu.Dezynsekcja i usuwanie pluskiew

Dezynsekcja Kraków

Dezynsekcję opisuje się jako proces zwalczania groźnych oraz szkodliwych owadów latających, czy też poruszających się po lądzie jak np. chrząszcz magazynowy, który niszczy zapasy żywności. Działamy również jako pogotowie ratunkowe w momencie zagrożenia ukąszeniem przez szerszenie.

Jakie zwalczamy owady? Prusaki, pluskwy, karaluchy, pchły, mole, komary, mrówki, likwidujemy niebezpieczne dla naszego życia gniazda szerszeni i uciążliwych os. Pomagamy również w walce z takimi szkodnikami magazynowymi jak: wołki, trojszyk, chrząszcze, rozkruszki, mkliki oraz pozostałe. Do dezynsekcji i odpluskwiania używamy nowoczesnego sprzętu. Nasi pracownicy są dobrze wykwalifikowani, a także posiadają szczegółową wiedzę i doświadczenie w usuwaniu insektów.

 

 

Pluskwa – jak ją rozpoznać?

Pluskwa to gatunek owada, który żywi się ludzką krwią. Pewność, że pojawiły się w Twoim mieszkaniu możesz mieć, gdy na ciele któregoś z domowników pojawia się charakterystyczne dla niej ugryzienia. Sam moment gryzienia jest niewyczuwalny, ponieważ pluskwa wprowadza w skórę substancje znieczulającą. Gryzie w nocy, a ślady ukąszenia występują najczęściej w skupiskach (trzy lub więcej w jednej linii). Ślady ugryzienia są widoczne na brzuchu, szyi, udach, barkach i ramionach. Bardzo rzadko występują na stopach.

Ślady ugryzienia przez pluskwę są podobne do ugryzień kleszczy, roztoczy czy wszy. Dlatego pewność, możesz uzyskać tylko w momencie znalezienie fizycznych oznak – żywego bądź martwego owada bądź jego jaj i skorupek.

 

Usuwanie pluskiew – metody

Pluskwy lubią ciemne miejsca. Najczęściej można je znaleźć pod listwami podłogowymi, w materacach czy drewnianych elementach łóżka i mebli. Wbrew pozorom nie biorą się z brudu. Ich obecność zauważana jest nawet w 5 gwiazdkowych hotelach. Z uwagi na to, że są pasożytami człowieka i żywią się jego krwią to znajdują sobie kryjówkę najbliżej „ofiary” i najczęściej jest to łóżko. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku małych dzieci.

Zwalczanie plusk domowymi metodami nie przynosi pożądanych skutków. Bardzo często domownikom wydaje się, że poradzili sobie z problemem, ale za jakiś czas pluskwy wracają i to czasem „ze zdwojoną siłą”. Samica potrafi złożyć 2-3 jaja dziennie, więc każdy dzień bez interwencji znacznie powiększa ich liczbę. Szybka reakcja i skorzystanie z profesjonalnej firmy świadczącej usługi deratyzacyjne i dezynsekcyjne ABC Insekt, sprawi, że raz na zawsze pożegnasz się z tym nieprzyjemnym problemem.

Metody usuwania pluskiew:

  • metoda chemiczna rotacyjna – polega na zastosowaniu środka chemicznego, który zostanie spożyty przez owada, metoda ta jest w pełni skuteczna, gdy zabieg ten zostanie wykonany przynajmniej trzy razy w takim samym odstępie czasu;
  • metoda zamgławiania ULV – rozpylenie w pomieszczeniu specjalnego środka, który osiada w nawet w najtrudniej dostępnych miejscach;
  • metoda wymrażania – przy tej metodzie wykorzystuje się ciekły dwutlenek węgla w bardzo niskiej temperaturze.

Najlepsze efekty przynosi jednak metoda opryskowa stosowana przez ABC Insekt.

- By pozbyć się pluskiew, stosujemy metodę opryskową . W czasie opryskiwania prosimy mieszkańców, by wyprowadzili się na 12 godzin. Po powrocie należy wietrzyć mieszkanie przez około trzy godziny. Pierwszy oprysk zabija wszystkie aktywne pluskwy (osobniki, które wykluły się z jajek). Drugi oprysk wykonywany jest po około 3 tygodniach i ma na celu pozbycie się młodych pluskiew, które dopiero niedawno wykluły się z jajek i nie zdążyły złożyć nowych. Dzięki temu cykl rozwojowy owada zostaje przerwany, a mieszkanie jest wolne od gryzącego problemu.

 

Inne prace - system zabezpieczeń przed ptakami

inne prace


Systemy zabezpieczeń nie wyrządzają krzywdy ptakom, a jedynie umożliwiają i ograniczają im dostęp do wybranych miejsc. Ptaki niosą ze sobą sporo zabrudzeń, a niektóre z nich, jak na przykład gołębie, roznoszą uciążliwe i trudne do wyleczenia choroby.

Nasze techniki dostosowujemy do zainstaniałych okoliczności i warunków, oferujemy następujące zabezpieczenia przed ptakami: montaż kolców oraz instalację siatek plecionych.

 

Działamy na terenie miejscowości Kraków i w okolicach.